Књижевно вече српских аутора у Мађарској „Мостови од тинте” ове године биће посвећено теми кафане - као простора сусрета, разговора, песме, славља, феште, музике, успомена и свега онога што прати човека када се окупи са другима да подели радост, тугу и живот.

Под насловом „Кафана у српској књижевности у Мађарској: славље, фешта, разговори”, сусрет књижевника биће одржан 21. маја 2026. године, с почетком у 19 часова, у Дому културе Х13 у Будимпешти, улица Хорански 13.
Организатори позивају ауторе да се представе песмама, кратким причама, одломцима, сећањима, монолозима или другим књижевним формама инспирисаним кафаном, фештом, слављем, музиком и сусретима. Програм ће бити подељен у два дела: читање поезије, које ће модерирати Андреа Шупут-Марковић, и читање прозе са разговором, уз модерацију Невене Богићевић.
За музички део вечери биће задужен Оркестар Растка Гергева, док ће специјални гост програма бити Марко Ембер. Аутори који желе да учествују позвани су да своја дела пошаљу мејлом до суботе, 15. маја, како би модераторке могле да се припреме за програм.
Вече „Мостови од тинте” обећава књижевно дружење испуњено речју, музиком и добром атмосфером, баш онако како и приличи теми која у нашој традицији никада није била само место, већ и повод за причу.