СНН плус
Дан планете земље у дешчанској школи

Школарци су свој део авантуре започели озбиљном припремом. Током читаве недеље, на часовима технике и кроз интерактивне садржаје, учили су правила безбедног учешћа у саобраћају и припремали се за вожњу бицикала. Завршни тест знања у продуженом боравку показао је да су спремни за прави изазов.

На сам дан поласка, након наставе, 27 ученика и шесторо одраслих кренули су бициклима пут Новог Сегедина. Пут дугачак око двадесет километара водио их је до Ержебет парка, где их је чекала још једна спортска авантура – курс ролера и скејтборда у скејт-парку. Иако уморни, ученици су успешно савладали и повратак до Деске, поштујући сва саобраћајна правила и показујући завидну дисциплину. Иако су два бицикла током пута отказала послушност, добро расположење није изостало, а мали „луксуз“ школског аутобуса помогао је да сви безбедно стигну назад.

Истог дана, свој мали бициклистички поход имали су и малишани из забавишта. Око тридесеторо деце, у пратњи мама, тата и васпитачица, кренуло је бициклима ка Великом дешчанском дрвету, удаљеном око четири километра од забавишта. По доласку је организован пикник у природи, али и занимљив задатак из упознавања природе. Свако дете добило је папирну кесицу са нацртаним предметима које је требало пронаћи у окружењу – маслачак, каменчић, траву, лист или гранчицу. Поред тога, деца су имала задатак и да пажљиво посматрају природу и уоче инсекте, птице и различите природне појаве.

Током потраге, малишани су се радознало размилели по оближњој шумици и сви успешно завршили свој задатак. Дан је добио још лепши наставак када су, на позив љубазних домаћина, посетили оближњу фарму, где су имали прилику да се друже са домаћим животињама и науче нешто ново о животу на селу.

Повратак у забавиште био је баш на време за ручак и поподневни одмор, а иза свих је остао дан испуњен свежим ваздухом, кретањем, дружењем и оним најважнијим – дечјом радозналошћу и осмесима.

Сања Симулов

Scroll to Top