СНН плус
Излет батањских ђака: Палић као учионица на отвореном

Пут ка Србији био је испуњен радозналошћу, осмесима и нестрпљењем. Деца су пажљиво посматрала све око себе, постављала питања и делила своја очекивања. Прелазак границе био је посебан тренутак за оне који су први пут доживели такво искуство, што је читавом путовању дало још већи значај. Многи су са одушевљењем приметили промене у окружењу, саобраћајним знаковима и језику, што је додатно подстакло њихову радозналост.

По доласку на Палић, прва станица био је зоолошки врт, један од најлепших у региону, познат по природном окружењу у којем животиње бораве. Ученици су са великим интересовањем разгледали различите животиње, учећи о њиховим навикама и стаништима. Сазнали су да у врту живе бројне врсте са свих континената – од разиграних мајмуна и шарених папагаја до снажних лавова и елегантних жирафа. Посебну пажњу привукли су тигрови и медведи, а деца су са узбуђењем делила утиске о својим омиљеним животињама. Такође су научили колико је важно очување природе и заштита угрожених врста.

Након обиласка зоолошког врта, уследила је вожња бродом по Палићком језеру, једном од највећих природних језера у Србији. Ученици су чули занимљивости о томе како је језеро настало, као и да је познато по лековитом блату и специфичном биљном и животињском свету. На његовој површини могли су се видети лабудови, патке и друге птице, које су додатно улепшале доживљај. Таласи, поветарац и поглед на воду створили су праву малу авантуру, а неки ученици су први пут имали прилику да се возе бродом.

Шетња обалом језера донела је нове прилике за игру и дружење. Ученици су се смејали, трчали, играли разне игре и уживали у заједничком времену. Имали су прилику и да направе кратку паузу на игралишту, размене утиске и направе фотографије које ће их подсећати на овај леп дан.

Станислава Ђенеш Екбауер

Scroll to Top